Planmeca oslavuje 50. výročie

Planmeca oslavuje 50. výročie

Spoločnosť Planmeca tento rok oslavuje 50 rokov svojej existencie. Jej zakladateľ a prezident Heikki Kyöstilä tento dlhodobý úspech pripisuje silnej orientácii na výskum a vývoj a jasnej vízii budúcnosti. Vzostup spoločnosti Planmeca až na samý vrchol v stomatológii predstavuje žiarivý príklad sily inovácie a severskej húževnatosti.

V roku 1971, po tom, čo niekoľko rokov pracoval pre nemecké spoločnosti v tomto odbore, Heikki Kyöstilä vycítil novú obchodnú príležitosť v oblasti výroby stomatologického vybavenia. Rozhodol sa založiť svoju vlastnú spoločnosť a pomenoval ju Planmeca, čo vychádza zo spojenia “planned mechanics”, plánovaná mechanika.

“Bolo s tým spojenej veľa tvrdej práce a túžba dostať Fínsko na mapu moderné stomatológie,” hovorí Heikki Kyöstilä. “Založenie spoločnosti bolo ako zoskok z lietadla bez padáku. Ale risk sa vyplatil – dnes je Planmeca celosvetovým lídrom v oblasti zdravotníckych technológií.

Naozaj, spoločnosť, ktorá bola založená pred pol storočím v garáži rodinného domu, sa teraz pýši portfóliom výrobkov, ktoré pokrývajú všetky potreby modernej stomatologickej kliniky – od špičkových zubných súprav až po skvelé 2D a 3D snímkovacie prístroje, kompletné vybavenie pre CAD/CAM aplikácie alebo vynikajúce softvérové riešenia.

Výrobky Planmeca sú stále navrhované aj vyrábané v hlavnom meste Fínska, v Helsinkách, priamo v sídle spoločnosti Planmeca. Za použitia najmodernejších technológií a tých najlepších materiálov sú výrobky Planmeca navrhované tak, aby vyhovovali požiadavkám profesionálnych stomatológov v rôznych krajinách sveta. Dnes je spoločnosť Planmeca najväčšou rodinnou firmou v tomto odbore, viac ako 98% jej výrobkov sa vyváža do viac ako 120 krajín na celom svete.