Dodávatelia

bien-air-logo-bademicoBien Air Dental je jedným zo súčasných lídrov na trhu dentálnych nástrojov, zároveň spoločnosť, ktorá úspešne aplikuje svoju zásadu “Nebuďme najväčší, ale najlepší!“ už viac než 50 rokov. Ambíciou spoločnosti je ponúknuť zákazníkom tie najkvalitnejšie produkty vyrobené so švajčiarskou precíznosťou a umom, ktoré najlepšie zjednodušia každodennú prácu zubára.

Tak ako sú švajčiarske hodinky vyhľadávané pre svoju kvalitu a prestíž, je dentálne náradie tejto značky vyhľadávané zubármi, ktorým záleží na obdobných atribútoch v ich dentálnej praxi. Generálne zastúpenie spoločnosti Bien-Air Dental má od roku 2015 firma Bademico Dental Equipment.

Oficiálna stránka Bien Air

https://dental.bienair.com/

Prospekty Bien Air

Prospekt Bien-Air

Produkty Bien Air

ekom-logo-bademmicoEkom je od roku 1992 špičkový západoslovenský výrobca bezolejových kompresorov a významný poskytovateľ pracovných miest v regióne.

Priority spoločnosti sú stabilné zázemie jej zamestnancov, ich rodiny a výroba produktov, ktoré životné prostredie nezaťažujú vedľajšími odpadovými produktmi, práve naopak, svojimi funkčnými vlastnosťami prispievajú k jeho ochrane. Kompresory vyrábané spoločnosťou EKOM sa využívajú najmä v stomatológii, intenzívnej medicíne a v priemysle.

Oficiálna stránka Ekom

http://www.ekom.sk/

Prospekty Ekom

Prospekt Ekom

Produkty Ekom

metasys-logo-bademicoMETASYS je rakúsky výrobca vodných systémov dekontaminácie, separátorov amalgámu, hygienických systémov, suchých a polosuchých sacích systémov, dezinfekcie a hygienických prostriedkov Green Clean. V neposlednej rade zabezpečuje aj recykláciu amalgámu.

Už v skorých 80-tych rokoch minulého storočia si Bruno Pregenzer, neskorší zakladateľ spoločnosti, uvedomil nebezpečenstvo neustálej kontaminácie odpadových vôd dentálnou ortuťou. Následne vyvinul vôbec prvý separátor amalgámu – zariadenie, ktoré filtruje a zhromažďuje amalgám obsahujúci ortuť z vody používanej pri operácii zubnej súpravy. Tým sa zabráni, aby vysoko toxické látky vstúpili do systému a znečistili podzemné vody.

Planmeca logoPLANMECA je jedným z popredných svetových výrobcov digitálnych stomatologických súprav, CAD / CAM riešení, 2D a 3D röntgenov a softvérových riešení. Spoločnosť sídliaca v Helsinkách sa zaoberá technikou z oblasti stomatológie už viac ako 50 rokov a za ten čas dokázala svoju značku pozdvihnúť na špičkovú úroveň.

PLANMECA PlanScanOd vízie k dokonalosti

Vždy o krok vpred

Za úspechom našich inovácií stojí naše silné odhodlanie v oblasti výskumu a vývoja a úzka spolupráca s odborníkmi v zdravotníctve a poprednými univerzitami. Bezkonkurenčné vedecké poznatky a dôkladné pochopenie klinických pracovných postupov sú nevyhnutnou súčasťou vývoja našich produktov.

Kvalita vyrobená vo Fínsku

Naše zubné súpravy, zobrazovacie zariadenia a softvérové ​​riešenia sú navrhnuté a vyrobené v Helsinkách vo Fínsku. Pomocou najnovšej technológie a najlepších materiálov sú naše výrobky vyrábané ručne a šité na mieru špecifikáciám každého zákazníka.

Na čele digitálneho zobrazovania

V ére digitálnej stomatológie sú náš pokrokový zobrazovací softvér a digitálne riešenia na čele. Vynikajúca kvalita obrazu, nízka dávka pre pacienta a jednoduché použitie sú najdôležitejšími zásadami pri vývoji nášho produktu.

Na dizajne záleží

Naším cieľom je vytvárať funkčné, odolné a nádherne navrhnuté výrobky, ktoré obstoja v skúške času. Pri vývoji nášho produktu sa riadime štyrmi princípmi návrhu: efektívny “workflow” pre profesionálov, bezpečnosť pacientov a zamestnancov, pohodlie pacienta a dlhotrvajúca estetika.

Nekompromisná kontrola infekcie

Kontrola infekcie a čistá voda sú pre dizajn a vývoj našich stomatologických súprav nevyhnutné. Špeciálnu pozornosť venujeme výberu materiálu, dizajnu a technickým detailom, aby sme zaistili bezpečné prostredie pre ošetrenie.

LM DentalSpoločnosť LM Dental je jedným z lídrov v oblasti inovacií, ktorého ostatní nasledujú. V roku 1989 ako prvá na svete zaviedla na trh silikónovú rúčku. Ak už ide o design alebo o výrobu ručných nástrojov, zameriava sa spoločnosť LM Dental na špecifické požiadavky stomatológov. Aby udržala vývoj  produktov na špici, neustále komunikuje s koncovými užívateľmi.

LM Dental - instrumentsSami pocítite ten rozdiel

Od začiatku je hlavným cieľom vývoja produktov LM Dental ergonómia. Hlavné princípy ergonómie ručných nástrojov definoval už v 80. rokoch Dr. Pekka Kangasniemi, jeden zo zakladateľov spoločnosti LM Dental. Zásadné je:

  • protišmykový povrch a prirodzená priľnavosť nástroja
  • ľahkosť a optimalizovaný tvar účinne predchádzajú chorobe z povolania
  • optimálny hmatový vnem a ľahká manipulácia s nástrojom zaručujú najlepšie klinické výsledky
  • spoľahlivosť, odolnosť proti opotrebeniu a pohodlnosť

Všetky výrobky LM Dental sú vyrábané v Škandinávii. Použitím špičkovej technológie a ručného dokončenia výrobkov je dosiahnuté ich vynikajúcej kvality a funkčnosti. Taktiež vysoká odolnosť kovu čepele patrí medzi najvýznamnejšie vlastnosti ručných nástrojov. Z moderných výskumov vyplýva, že oceľ LM-DuraGradeMAX supersteel použitá pri výrobe ručných nástrojov LM predstavuje úplnú špičku v odbore metalurgie. Podľa nezávislých výskumov je odolnosť LM kyret, nech už pravidelne brúsených či vôbec nebrúsených, podstatne vyššia než u nástrojov iných výrobcov.

Vysoká odolnosť spolu s možnosťou prirodzeného a nekĺzavého držania nástrojov bola na celom svete ocenená ako veľmi efektívna a príjemná.