Odstránenie biofilmu zo zubnej súpravy a udržanie pracovnej vody bez nežiadúcich baktérii a vírusov

Odstránenie biofilmu zo zubnej súpravy a udržanie pracovnej vody bez nežiadúcich baktérii a vírusov

Biofilm je viacvrstvový povlak pozostávajúci z mikroorganizmov, ktoré znečisťujú pracovnú vodu. Bežne sa vnímajú ako „tenká vrstva“ alebo „povlak“. Prvými znakmi toho, že niečo nie je v poriadku s vodnými cestami je odkvapkávanie z nástroja alebo nepríjemne zapáchajúca chladiaca voda. Biofilm je častým zdrojom infekcií, pretože patogénne mikroorganizmy sa priamo dostávajú do úst pacienta. Preto ich treba dekontaminovať.

Táto zložitá štruktúra mikroorganizmov sa dá len ťažko zničiť pomocou bežných dezinfekčných prostriedkov, pretože tie obyčajne iba dočasne poškodia jej horné vrstvy. Ideálnym riešením na odstránenie už existujúceho biofilmu je použitie GREEN&CLEAN BR – roztok peroxidu vodíka na priame použitie (4%), ktorý vďaka svojej hodnote pH štiepi hydrátový obal biofilmu (vodíkové väzby) a umožňuje tak jeho oxidáciu.

Green&Clean BRGreen&Clean WK

Použite hotový roztok, GREEN&CLEAN BR na vyčistenie všetkých vodných ciest v súprave pomocou pumpičky METASYS BR Biofilm Removing System. Nástroje (turbíny, násadce, striekačky) pri tom musia byť odpojené, aby sa predišlo ich poškodeniu!

Po úspešnom odstránení biofilmu sa odporúča nainštalovať systém METASYS WEK na nepretržitú dekontamináciu. Takto sa dá riziko infekcie pre lekára a pacienta znížiť na minimum a zároveň sa zabráni ďalšej tvorbe biofilmu v potrubných systémoch. METASYS WEK sa vyznačuje veľkou úspornosťou (500 ml produktu GREEN&CLEAN WK zarobí až do 42 litrov pracovnej vody). Je možné nainštalovať ho priamo do súpravy alebo postaviť samostatne na prívod vody.

Druhá možnosť aplikovania produktu GREEN&CLEAN WK je bez automatického systému WEK, priamo do fľaše chladenia nástrojov. Roztok v pomere 12 ml na 1 l vody môže ostať vo fľaši pri práci stomatológa. GREEN&CLEAN WK sa môže dostať do úst pacienta. Pre prevenciu voči biofilmu, baktériám a vírusom by mal byť roztok GREEN&CLEAN WK pridaný zakaždým pri doplnení vody do fľaše na chladenie nástrojov.

* Zákaznícke ceny v produktovom katalógu sú s DPH